Kategorie
Salon

Efekty 3D nie tylko w kinie

Gładkie ściany są nudne, a tapety kojarzą ci się z czasami PRLu, a może chcesz, aby twoje wnętrze wyglądało niebanalnie. Rozwiązaniem jest montaż gipsowych trójwymiarowych paneli.

Od twojej fantazji zależy, czy zostaną zamontowane na całej ścianie, na jej fragmencie, czy może na suficie. Połączenie odpowiedniego wzoru z wybranym kolorem oraz oświetleniem pozwoli urządzić wnętrze z charakterem.

Zależy ci na wystroju w stylu lat 60? Wykorzystaj panele układające się w geometryczne wzory – idealne będą okręgi lub panele układające się w kszatł lilii wpisanych w motyw koła. Motyw podkreśl kolorystyką charakterystyczną dla wzornictwa z tamtych lat: sięgnij po musztardową żółć, soczystą pomarańczę, dodaj stonowany brąz, czerń lub turkus. A może wolisz pastele? Wówczas kremowy i pudrowy róż lub wrzosowy będą idealne.

Panele powalają podkreślić dynamizm przestrzeni, jeśli właśnie na tym ci zależy wybierz wzór, który pozwoli stworzyć odpowiedni rytm w pomieszczeniu – najodpowiedniejsze będą falujące wzory.

Jeśli szaleństwo kolorów kształtów jest ci obce, wolisz ład i porządek, a twoje ulubione słowo to minimalizm lub po prostu chcesz, aby wnętrze charakteryzowało się łagodnością i było przestrzenią zapewniającą najlepsze warunki do odpoczynku, to do dyspozycji są panele które w pełni sprostają takim upodobaniom.

Subtelne wzornictwo z niskim poziomem rzeźbień nada się do klasycznych pomieszczeń. Takie panele będą wyglądać dobrze zarówno na ścianach, jak i suficie oraz będą współgrać ze wszystkimi kolorami.

Panele 3D sprawdzą się także w pokoju dziecięcym – puzzle w dowolnej kombinacji barwnej wraz z odpowiednim oświetleniem sprawią, że wnętrze będzie wyglądało bajkowo i pomoże dzieciom pobudzić wyobraźnię. Panele są wykonane z nietoksycznych materiałów, nie zawierają także lotnych związków mineralnych, ponadto są całkowicie niepalne, w związku z czym rodzice mogą czuć się spokojnie urządzając w ten sposób kącik dla swoich pociech.

Panele 3D są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy znudzili się standardowymi możliwościami aranżacji ścian. A jeśli w waszych głowach pojawił się pomysł na oryginalny wzór, to istnieje możliwość wykonania indywidualnych projektów. Wówczas będzie można pochwalić się naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym wnętrzem.