Kategorie
Szafy i garderoby

Elfa rozciąga przestrzeń!

Wszechświat stale się rozszerza w przeciwieństwie do naszych mieszkań i szaf… a rzeczy przybywa. Elfa, producent systemów do przechowywania, bez działania antygrawitacji zwiększa dostępną przestrzeń na ubrania, sprzęty i bibeloty. Wykorzystuje miejsca, których nie zauważamy – na drzwiach, pod biurkiem lub w koszach pod meblami i proponuje rozwiązania, możliwe do wykorzystania w każdym domu.

Moda się zmienia, rzeczy przybywa. Kupujemy książki, elektroniczne gadżety i różne akcesoria. Potrzebujemy na nie miejsca. A jednak odległość między jednym końcem mieszkania a drugim nie chce się zwiększyć, naśladując oddalające się od siebie kosmiczne galaktyki. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest system do przechowywania Elfa, który w każdej chwili można dostosować do potrzeb. Pozwoli uporządkować wszystko, co wskaże nam konieczność lub podpowie fantazja, ponieważ sami projektujemy go według potrzeb z różnego rodzaju półek i koszy oraz dodatkowych elementów, takich jak haczyki czy boczne wieszaki.

Co jednak zrobić, jeśli nie mamy ochoty na remont lub generalne przemeblowanie? Elfa podpowiada, że w naszym mieszkaniu kryje się wiele przestrzeni, z której istnienia nie zdajemy sobie sprawy i proponuje sposób jej wykorzystania!

Elfa garderoba

DRZWI I SZAFY

Drzwi i zewnętrzne boki szaf to doskonałe miejsce do zamontowania wąskich półek. W przedpokoju swój nowy dom odnajdą na nich rękawiczki, czapki i szaliki, w kuchni przyprawy i zioła, a w salonie książki.

Przydadzą się: szyna pionowa V, na której montujemy specjalne kosze, przy czym odległość między nimi możemy dowolnie regulować.

ŚCIANY

Nie zawsze dostępna przestrzeń pozwala nam na wstawienie kolejnego mebla. Jeśli jednak dysponujemy niewielką powierzchnią do wyboru mamy ażurowe półki na płaskie obuwie i drążki na szpilki o głębokości 43 mm.

Przydadzą się: szyna pionowa V (lub listwa BL i szyny pionowe H), drążki i półki na buty oraz wsporniki.

Garderoby_Elfa

Możemy skorzystać również z Utility Home i nad łóżkiem czy biurkiem zamontować organizer, na którym rozmieścimy półki, długie i krótkie haczyki oraz niskie i wysokie pudełka. Rozwiązanie to pozwala stworzyć wygodny kącik na akcesoria do pracy bądź hobby lub na ulubione zabawki naszej pociechy. A jeśli dodamy lustro w pięknej oprawie i niewielką lampkę, otrzymamy wymarzoną toaletkę.

Przydadzą się: organizer oraz akcesoria, które na nim zawieszamy (haczyki, półki i pudełka).

BIURKA I STOŁY

Biurko zastępujemy często stołem lub korzystamy z modelu niewyposażonego w szafkę bądź szuflady. Naprawmy ten błąd i postawmy pod meblem zestaw koszy na kółkach. W razie potrzeby zawsze możemy przenieść go do innego pomieszczenia. Do wyboru mamy wysuwane kosze o różnej wysokości: 85 mm, 185 mm i 285 mm.

Przydadzą się: stojaki kosza, półki, kosze, wsporniki, łączniki oraz rolki.

WNĘTRZE SZAFY

Czasem brakuje nam osobnego pomieszczenia na miejsce do pracy. Urządźmy sobie służbowy gabinet… we wnętrzu szafy! Wystarczy kilka półek, które z powodzeniem zastąpią również blat biurka, kosze na dokumenty i lampka do pracy. Jeśli mamy więcej drobiazgów, dodajmy moduł freestanding, który nie wymaga montażu i może stać w dowolnym miejscu. A po skończonej pracy, zamknijmy nasze biuro drzwiami przesuwnymi.

Przydadzą się: listwa BL, szyny pionowe H (w systemie Freestanding: szyny pionowe F, stopki i zestaw stabilizujący), półki i kosze.

SKOSY

Mieszkanie na poddaszu ma swój niewątpliwy urok, ale trudno w nim znaleźć miejsce na dużą, tradycyjną szafę. Dzięki systemowi Elfa możemy łatwo wygospodarować taką przestrzeń. Pomogą nam w tym drzwi przesuwne robione na wymiar i dopasowywane do skosów. Dostępne wypełnienia z melaminy, forniru, szkła i perspeksu w niezliczonych kolorach pozwolą podkreślić charakter wnętrza. A za drzwiami umieśćmy półki i kosze w systemie wieszanym lub stojącym.

Przydadzą się: drzwi przesuwne, elementy wybranego rozwiązania firmy Elfa.

Elfa_skosy

DODATKOWE AKCESORIA

Jeśli po wykorzystaniu przestrzeni pod biurkiem, na ścianie czy drzwiach wciąż brakuje nam miejsca, wykorzystajmy dodatkowe akcesoria systemu Elfa, pasujące do użytych już koszy czy półek. Do wyboru mamy boczne elementy – wieszak na krawaty (nie dajmy zmylić się nazwie i powieśmy na nim również biżuterię, paski lub apaszki), kosz na niewielkie przedmioty i wieszak na ubrania lub torebki! A jeśli wciąż nam mało, dodajmy jeszcze pojedyncze wieszaki, które możemy dowolnie rozmieścić na ażurowych elementach.

Przydadzą się: wieszak boczny na krawaty, kosz boczny, zestaw wieszaków półki ażurowej.