Kategorie
Kuchnie i jadalnie

Płyta ceramiczna

Chcesz kupić nową kuchnię elektryczną z płytą ceramiczną. Ale czy warto? Zastanawiasz się, pytasz ekspertów. Wprawdzie masz odłożone na to pieniądze, jednak budzą się w Tobie pewne wątpliwości. Co z garnkami? Tymi starymi. Wyrzucić, czy używać nadal?

Jeżeli planujesz zakup kuchni z płytą ceramiczną, to znaczy, że stawiasz na nowoczesność, efektywność i bezpieczeństwo. Musisz jednak przyjrzeć się garnkom dotychczas używanym. Przede wszystkim oceń, czy mają płaskie i grube dno, czy średnica dna garnka będzie odpowiadać średnicy pola grzewczego w kuchence. Jeżeli ocena wypadnie in minus, musisz wymienić garnki.

[fot. via : freshome]

Jest to bardzo istotna kwestia. Każdej pani domu zależy na szybkim i oszczędnym gotowaniu. Jednakże nie będzie można zaoszczędzić, gdy garnek ma krzywe dno, albo gdy jego średnica jest zbyt mała, bo straty energii będą znaczne.Gotowanie to sztuka. Zakup odpowiedniego sprzętu i jego wzajemnego dopasowania też jest sztuką. Teraz już wiesz: funkcjonalne i ekonomiczne gotowanie wymaga sporych inwestycji, zwłaszcza wtedy, kiedy do drogiej kuchni z płytą ceramiczną trzeba zakupić komplet drogich garnków. Na odpowiednie garnki trzeba wysupłać z portfela około 400,00 zł

Masz jeszcze wątpliwości? Rozważ, czy planowane zakupy opłacą Ci się. Jednego możesz być pewien. Kuchnia ceramiczna jest prosta w obsłudze i łatwa w czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *